Cesta za pokladem

I letos jsme se zapojili do projektu Evropská míle, jejímž úkolem pro letošní rok je nasbírat 100 mil, tj. 160 km (1 míle = 1,6 km), na počest 160. výročí založení Sokola.

Ve středu 25.5.2022 odpoledne se v sokolovně sešly všechny děti ze všestrannosti. Čekal na ně dopis od M.Tyrše, který je informoval o ukrytém batohu s pokladem. V několika skupinách se pak vydaly na cestu značenou fáborky. Během ní plnily různé úkoly a hledaly části kódu k otevření zámku na batohu.

Po necelých 3 kilometrech dorazily na dobřichovskou Pičhoru. Ještě vybarvily kytičky jako symbol mezinárodního dne pohřešovaných dětí, který připadá právě na 25.5. a už se šlo hledat poklad. Podle azimutu určily směr a pak už to bylo otázkou jen několika málo okamžiků a povedlo se. Poklad byl nalezen a spravedlivě rozdělen mezi všechny děti!

Následoval návrat do sokolovny. Na cestu se vydalo 44 dětí a tři cvičitelky. Každý ušel 5,5 km, takže jsme společně zdolaly 258 kilometrů a to je 161 mil.

Naše pomněnky…

Honba za zlatem…