Sokol přesune největší projekt letošního roku na rok 2022

TISKOVÁ ZPRÁVA
Sokol vzhledem k současné situaci odkládá největší letošní projekt SokolGym 2021 na rok 2022
Praha 1. března 2021 – Vedení České obce sokolské po poradě s župními organizátory na dnešním online jednání jednohlasně rozhodlo o přesunu největší letošní sokolské akce SokolGym 2021 na rok 2022.
„Současná protiepidemická opatření neumožňují společnou přípravu cvičenců na jednotlivá vystoupení, ani nezaručují možnost konání tak rozsáhlé akce v připravovaných termínech – květen až červen. Veškeré vynaložené úsilí včetně finančního zajištění přesuneme na příští rok. Nyní se můžeme věnovat přípravě cvičitelů k nácviku hromadných skladeb aspoň formou online nácviků“, uvádějí náčelnice České obce sokolské Anna Jurčíčková a náčelník Petr Svoboda.
Nutno podotknout, že dnešní rozhodnutí nemá žádnou souvislost s pátečním rozhodnutím Vlády ČR o omezení pohybu osob a služeb. Datum dnešního jednání bylo stanoveno před měsícem s ohledem na nutnost komunikace pokračování/zastavení příprav směrem ke všem členům Sokola i partnerům České obce sokolské nejen na republikové, ale i regionální úrovni.
„Přesto, že jsme doufali, že se SokolGym 2021 uskuteční, s postupem času bylo čím dál jasnější, že toto naše přání nebude vyslyšeno. Přesto je nutno říct, že Sokol neustává ve své činnosti a jeho členové se snaží naplňovat hlavní poslání spolku, které je: „Vedeme Čechy k pohybu a společné aktivitě“, řekla k dnešnímu rozhodnutí starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Sokolské sportovní aktivity se nuceně přesunuly do online prostoru – především na kanál youtube (https://www.youtube.com/sokolceskaobecsokolska), kde jsou desítky videí s tipy, jak cvičit doma. A to nejen pro dospělé, ale i návody na cvičení pro rodiny s dětmi (projekt „Se Sokolem do života“), případně pro středoškoláky. Speciálně pro ty, kdo sedí dlouho u online výuky či porad, vznikla série videí “Distanční výuka“ ve spolupráci s Českou středoškolskou unií.
__________________________________________________________________________