ZA SOKOLEM NA KOLE

Spolek SOKOL letos slaví 160 let od jeho založení. Naše TJ se připojila k sokolské turistické výzvě a v neděli 6.3. jsme vyrazili na kolech na 16 km dlouhou trasu, která nás zavedla na místa, která jsou nějak se Sokolem spojena.

Od naší krásné nově zrekonstruované sokolovny jsme se vydali přes Dobřichov do Cerhenic, kde jsme bloudili v dřevěném labyrintu a kochali se výhledy z místní rozhledny. V útulné místní restauraci Sokolovna jsme doplnili energii a podívali se do sálu, kde se už necvičí, ale hlavně občerstvuje. A kam jinam za Sokolem než do Sokolče? Čekalo na nás velice milé uvítání, místní sokolky nás provedly jejich sokolovnou, dozvěděli jsme se něco z historie jednoty, prohlédli si kroniku a pochutnali si na výborném domácím koláči s horkou kávou nebo čajem. Poté jsme zdolali pár posledních kilometrů kolem jezer u Vrbové Lhoty a přes Ratenice dorazili zpět do Peček.

Trasa nakonec měřila přes 18 km, ale to nikomu nevadilo a bez problémů ji zvládl každý – ať mu bylo 5 nebo 74 let. Tentokrát se zúčastnilo 22 sokolů z různých oddílů a už se všichni těšíme na další podobně zdařilé akce.