Předškoláci a mladší děti v sokolovně

V úterý 19.9. jsme se v naší tělocvičné jednotě zapojili do celorepublikové akce: Sokol spolu v pohybu. Základní a mateřská škola v Pečkách nám vyšly vstříc a tak jsme během dopoledne mohli v sokolovně přivítat naše nejmenší. Postupně se zde vystřídalo pět tříd z mateřské školy a 10 tříd z prvního stupně základní školy – celkem 287 dětí.

Po krátkém představení činnosti sokola a seznámení s oddíly, do kterých se děti mohou zapojit, shlédly video s ukázkou sletových skladeb, které mohou s námi nacvičovat. Vždyť oblastní všesokolský slet se bude konat v červnu 2018 na pečeckém fotbalovém hřišti.

Poté už na ně čekala dlouhá překážková dráha sestavená z cvičebního gymnastického nářadí. Vyzkoušely si trampolíny, kruhy, kladinu, přeskok přes kozu, různé molitanové překážky, bedny a lavičky…  mohly si zahrát florbal.

Bylo vidět, že děti cvičení baví, dráhu překonávaly stále dokola, dokud se zase nemusely vrátit do školních lavic a ke hračkám do školky.

Věříme, že jsme děti zaujali a uvidíme se s nimi v některém z našich oddílů.